قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

20 01 2019
کد خبر : 3934825
تعداد بازدید : 59

قوانین و مقررات پذیرش دانشجوی غیر ایرانی

 ۱٫  دانشجویان غیر ایرانی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری ) در         دانشگاه گیلان می باشند، ابتدا باید در دپارتمان مورد نظر استاد راهنما را انتخاب نموده و تمایل استاد مربوط را به صورت کتبی اخذ کرده باشند، سپس فرم های مربوط به پذیرش دانشجوی غیر ایرانی را در سایت دفتر روابط بین الملل تکمیل و جهت ادامه مراحل مورد نیاز به این دفتر ارسال نمایند.

۲٫ دانشجویان غیر ایرانی برای تحصیل در دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران باید به طرق مقتضی ( پایگاه اینترنتی ، دفترچه پذیرش، مکاتبه، نمایندگی ) نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی از شورای پذیرش دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات  و فناوری اقدام نمایند.

۳٫ دانشجویان مذکور برای اخذ پذیرش باید با مسئول بخش دانشجویی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مستقر در محل اقامت خود مذاکره و مشاوره نمایند.

۴٫ شورای پذیرش پس از بررسی مدارک ارسالی، در صورت پذیرش دانشجو مراتب را از طریق اداره امور دانشجویی و بورسها ، وزارت امور خارجه به نمایندگی مستقر در محل اقامت دانشجو اعلام خواهد نمود.

۵٫ بخش دانشجویی نمایندگی به محض وصول پذیرش، مراتب را به متقاضی اعلام تا برای دریافت روادید (ویزا) تحصیلی به نمایندگی مراجعه نماید.

    قوانین و مقررات دانشجوی غیر ایرانی  پذیرفته شده در دانشگاه گیلان

۱٫    دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه گیلان موظفند جهت انجام امور کنسولی و اقامتی خود حداقل ۳۰ روز قبل از پایان مهلت اقامت به کنسولی دانشجویان غیر ایرانی این اداره کل مراجعه نمایند.در صورت عدم مراجعه به هنگام این اداره هیچگونه مسئولیتی در قبال پیگیری جهت بخشش یا تخفیف جریمه های احتمالی ناشی از تأخیر در انجام امور کنسولی و اقامتی را نخواهد پذیرفت.

۲٫   آن دسته از دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه گیلان که جهت انجام امور کنسولی(تمدید اقامت و …) با تأخیر اقدام می نمایند، با توجه به بخشنامه پلیس محترم مهاجرت و اتباع خارجی  به ازای هر روز تأخیر در انجام امور اقامتی خود باید مبلغ۳۰۰۰۰۰ ریال معادل سی هزار تومان جریمه به حساب سیبا شماره ۲۱۷۱۱۵۹۰۰۵۰۰۴ به نام اتباع خارجه ناجا پرداخت نمایند.

۳٫   دانشجویان غیر ایرانی موظف هستند قبل از هر گونه مسافرت داخلی و یا خارج از کشور  با دفتر روابط بین الملل دانشگاه هماهنگ نموده و فرم مربوط به برنامه سفر دانشجویان غیرایرانی را تکمیل نمایند.  

۴٫   دانشجویان غیر ایرانی موظفند جهت صدور و یا تمدید روادید به دفتر روابط بین الملل مراجعه نموده و فرم های مربوط را تکمیل نمایند.