اطلاعات قبل از ورود

دسترسی

دانشگاه گیلان در استان گیلان در شمال ایران و جنوب شرقی رشت واقع شده و با فاصله کمی از فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت قرار دارد که غالبا برای پروازهای داخلی استفاده می شود. رسیدن به دانشگاه با استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیز قابل دسترسی است. محوطه دانشگاه دارای فضای کافی برای پارکینگ بوده و بازدیدکنندگانی که مایل به پارک ماشین خود در محوطه دانشگاه هستند بایستی قبلا مجوز دریافت کرده باشند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با int@guilan.ac.ir تماس بگیرید.

 

اتصال اینترنت

برای اتصال به اینترنت در دانشگاه گیلان نیاز به نام کاربری و رمز عبور است. شما می توانید برای مدت اقامت خود در دانشگاه یک شناسه مهمان از دفتر مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی دریافت نمایید.

 

دانلود کانکشن اینترنت (ویندوز)

 

تنظیمات اندروید و IOS

 

غذاخوری در محیط دانشگاه

یک رستوران اصلی در محوطه دانشگاه وجود دارد که از دانشجویان پذیرایی می کند. ناهار از ساعت 12 ظهر هر روز به جز روزهای آخر هفته (پنج‌شنبه و جمعه) و ایام تعطیل سرو می‌شود. البته دو رستوران خصوصی نیز در محوطه دانشگاه وجود دارد که انواع غذاهای سنتی و فست فود ارائه می‌دهد. همچنین یک کافه کوچک نیز در بازارچه دانشگاه برای ارائه غذاهای آماده و نوشیدنی های سرد و گرم وجود دارد. محل رستوران‌ها روی نقشه نشان داده شده‌اند.

 

صرافی

دانشگاه صرافی ندارد اما در شهر رشت صرافی‌ها و بانک‌هایی برای تبدیل پول و ارز وجود دارد. علاوه براین، بانک های واقع در فرودگاه و هتل ها نیز تسهیلات تعویض پول ارائه می دهند. به عنوان مثال: وب سایت Xe اطلاعاتی در مورد نرخ ارز فعلی ارائه می دهد.


مراقبت های بهداشتی

درمانگاه دانشگاه همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب باز است و یک پزشک و یک پرستار در کلینیک حضور دارند. موقعیت درمانگاه در نقشه مشخص شده است.

 

نوع پوشش و آداب معاشرت

انتظار می‌رود مردان در ایران شلوار بلند بپوشند اما مجاز به پوشیدن آستین کوتاه هستند. همچنین از زنان انتظار می رود موهای خود را بپوشانند و لباس های نسبتا گشاد و بلند بپوشند. دست دادن مردان با زنان نامحرم در فضای عمومی مجاز نیست.

 

نقشه دانشگاه